Skautai mini 100-ąsias savo judėjimo metines

Daugiau kaip 28 mln. pasaulio skautų trečiadienį švenčia savo judėjimo, kurį prieš 100 metų įkūrė britų armijos karininkas Robertas Badenas-Powellas (Robertas Badenas-Pauelas), jubiliejų.

Svarbiausioji ceremonija įvyks salelėje prie pietinių Anglijos krantų, kurioje generolas leitenantas R.Badenas-Powellas 1907 metų rugpjūčio 1-ąją surengė pirmąją savo Skautų judėjimo stovyklą.

Skautai iš 155 valstybių turėjo dalyvauti „Saulėtekio ceremonijoje“ Braunsio saloje, kur judėjimo įkūrėjas pirmą kartą papūtė į antilopės ragą, kad pakeltų palapinėse miegojusius savo jaunuosius sekėjus.
Dabar skautai yra tarptautinis judėjimas, kuriam priklausė tokie žmonės kaip JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas), buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras) ir buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques’as Chiracas (Žakas Širakas).

Pareigūnai pripažįsta, kad pastaraisiais metais turtingose šalyse šis judėjimas priblėso, bet tvirtina, kad jo laukia šviesi ateitis.

„Judėjimas laikosi gerai, net jei turime problemą dėl narių skaičiaus, – sakė atstovas Richardas Amalvy (Ričardas Amalvis). – Jis veikia gerai, kai reaguoja į socialinį poreikį, bet industrializuotose valstybėse matėme skautijos mažėjimą dėl laisvalaikio veiklos (galimybių) didėjimo“.

Trečiadienio ceremonijos vyks skautams susirinkus Britanijoje į 21-ąją pasaulinę stovyklą. Tokios stovyklos rengiamos kas ketverius metus. Šiemetinė 12 dienų stovykla truks iki rugpjūčio 8-osios.

Savaitgalį prie Chelmsfordo į šiaurės rytus nuo Londono pradedant pasaulinę skautų stovyklą, į kurią suvažiavo 40 tūkst. žmonių iš viso pasaulio, dalyvavo britų princas Williamas (Viljamas).

25 metų armijos karininkas Williamas, kuris yra antrasis eilėje į Jungtinės Karalystės sostą, galėjo pajusti, kaip gyvena skautai visame pasaulyje, ir gavo kelias skautiškas skareles.

Jis gurkšnojo arbatą tradicinėje beduinų palapinėje, kurią pastatė skautai iš Saudo Arabijos, o prisidėjęs prie tarptautinės grupės išmėgino afrikietišką būgną.

Pirmoji pasaulinė skautų stovykla įvyko 1920 metais, kai netoli Londono susirinko maždaug 8 tūkst. skautų iš 33 valstybių.

1991 metais stovykla vyko Pietų Korėjoje, 1995-aisiais – Nyderlanduose, 1998-1999-aisiais – Čilėje, 2002 metu gruodį-2003 metų sausį – Tailande, o šiemet judėjimas grįžo prie savo šaknų ir stovyklą vėl surengė prie Londono.

Kaip nurodo Pasaulinė skautų organizacija, priesaiką šiam judėjimui yra davę maždaug 500 mln. žmonių.

Baltic news service informacija